Napsali o nás

Reference našich rodičů

naše škola v médiích

Kde se o nás také mluví?

Jak to chodí ve ScioŠkole? Poslechněte si na TV A11

V pořadu Dobrý večer s A11 Lukáš, který vede naši školu, vyprávěl o tom, jak je to u nás s (ne)známkováním a jak to chodí v našich ScioŠkolách.

Dobrý večer s A11

Učení bez známek a testů? Zájem sílí

Hospodářské noviny se rozepsali o školách, které nabízejí alternativu ke klasickému školství. A naše škola mohla být u toho :)

Článek v Hospodářských novinách

Jak a kdy učit dítě číst a psát?

Téma, které je velmi často diskutováno mezi učiteli i mezi rodiči. Magazín Perpetuum, věnující se vzdělávání a školství, se mu také věnoval a svou zkušeností přispěka i naše průvodkyně Kristýna.

magazín Perpetuum: Jak a kdy učit dítě číst a psát?

Bubnovačka proti násilí na dětech

V Česku výrazně přibylo případů domácího násilí. Především v době koronaviru. A obětí jsou velmi často ty nejmenší děti, které se samy nedokážou bránit. Na problém se snaží upozornit centrum Locika, které se problematikou dlouhodobě zabývá, a to akcí nazvanou Bubnovačka. Zapojily se i naše děti.

A dokonce promluvili i do TV NOVA nebo do Českého rozhlasu

TV Nova - Proti násilí na dětech

Český rozhlas - Proti násilí na dětech

ScioŠkola očima čtvrťáka Matěje

Dobrý den, jmenuji se Matěj Starosta a rád bych vám představil Scioškolu Praha 13, do které chodím. Scioškola se mi líbí, protože tam nedostáváme známky, ale jen slovní hodnocení, a protože si všichni tykáme. Učíme se tak, že  ...

Konferenční den ve ScioŠkole

Ve středu 8. února 2023 proběhl na naší ScioŠkole Třetí konferenční den. Žáci prezentovali poznatky a zážitky, které nasbírali za poslední čtyři týdny v rámci svých projektů. První trojročí sdílelo svou zkušenost s psaním vysvědčení. V projektu Smysly jsme navštívili neviditelnou výstavu, zkoušeli  .... (více pod odkazem)

Dobrodružství na adaptačních kurzech

Co má společného noční fotbal při svíčkách a sbírání hub?

Každoroční zúčtování

Konec školního roku vybízí k bilancování zavedených novinek na naší škole. Jako úspěšné vnímáme pětitýdenní projekty završené konferenčním dnem, kdy děti před spolužáky a hosty z řad rodičů a známých prezentovaly, co se naučily. (více pod odkazem...)

Konferenční den ve Scioškole

Konferenční den, kdy děti před publikem složeným ze spolužáků, průvodců a rodičů, představily, na čem poslední čtyři středy pracovaly proběhl ve středu 22. března.

ScioŠkola přijímá prvňáčky pro školní rok 2023/24

Den otevřených dveří ve ScioŠkole

Ale nejen DOD, ale můžete k nám přijít každé úterý :)

další projekty Scio

Chcete vědět více o Scioškolách?